Дома Останати Кошарка Делиите во ТРАНС: Го поздравија со овации, а Антиќ им возврати со ТРОЈКА! (Видео)

Делиите во ТРАНС: Го поздравија со овации, а Антиќ им возврати со ТРОЈКА! (Видео)

Македонскиот интернационалец, Перо Антиќ вечерва  го запиша својот прв настап за Црвена Звезда.

Повратникот во редовите на Звезда вечерва ги запиша своите први минути во актуелниот шампион на Србија.

Нашиот Перо, во игра влезе во завршницата на првата четвртина и доби огромни овации од трибините, а потоа тој се погрижи фановите и понатаму да останат во фантастична атмосфера. Во последната секунда од првата четвртина во натпреварот од второто коло во АБА лигата, Перо Антиќ погоди тројка, а ова буквално ја крена публиката на нозе.

СЛЕДЕТЕ ГО НАТПРЕВАРОТ ВО ЖИВО ТУКА!

 

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Алиоски со емотивна порака се збогува од Лидс🎥

Македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски денес преку видео порака се збогува со навивачи…