Дома Фудбал Италија Два гола Пандев за 10 минути – Гранде стигна до 100-ка во Серија А! 🎥

Два гола Пандев за 10 минути – Гранде стигна до 100-ка во Серија А! 🎥

Maкедонскиот капитен Горан Пандев вечерва постигна нов гол во дресот на Џенова.

Горан Пандев игра фантастичен натпревар за Џенова и во период од само 10 минути два пати ја погодуваше мрежата на гостите. Пандев на два пати изедначуваше.

Со вториот гол Пандев стигна до голем јубилеј од 100 гола во Серија А.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Алиоски со емотивна порака се збогува од Лидс🎥

Македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски денес преку видео порака се збогува со навивачи…