Дома Трансфер зона Дали Мбапе со оваа фотографија го потврди заминувањето од ПСЖ?

Дали Мбапе со оваа фотографија го потврди заминувањето од ПСЖ?

Екипата на Пари Сен Жермен вчера славеше во дербито со Олимпик Марсеј со 2:0, а по овој натпревар одново во центарот на вниманието беше Килијан Мбапе.

Мбапе не постигна гол и покажа незадоволство (ТУКА) кога Енрике го замени во второто полувреме. Францускиот голгетер во последните седум натпревари заврши само еден натпревар, а тоа веројатно е така поради неговото заминување од ПСЖ.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Заминувањето вчера по натпреварот можеби и го најави Мбапе со една фотографија на социјалните мрежи. Французинот објави фотографија на која се гледа како го напушта теренот и во рака ја држи капитенската лента.

На прес-конференцијата Енрике доби прашање за замената на Мбапе, а тој одговори дека таквите прашања веќе му се досадни

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Жена навивач на Борусија направи срамен потег, се бара да и се забрани влез на стадионот 🎥

Eкипата на Борусија Дортмунд вчера го победи Атлетико Мадрид со 4:2 и така се пласираше во…