Дома Фудбал Англија Дали е ова гол на сезоната во Премиер лигата?🎥

Дали е ова гол на сезоната во Премиер лигата?🎥

На натпреварот Вулвехемптон – Челзи беше постигнат еден од најубавите голови оваа сезона во Премиер лигата.

Матеус Нунес во 30-та минута постигна гол за водство на „волците“ од 1:0 и тоа на фантастичен начин.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Португалецот со полу-волеј од косо испрати проектив и го матираше Кепа, а овој гол сигурно ќе влезе во конкуренција за „гол на сезоната“ во Премиер лигата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Каков потег: Додека сите протестираат, Модриќ покажа колку е голем!

Бурни се реакциите во шпанската фудбалска јавност по вчерашниот натпревар помеѓу Валенсија…