Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Грузија стигна до првиот гол, Чешка разочара

Грузија стигна до првиот гол, Чешка разочара

Репрезентациите на Грзија и Чешка одиграа реми 1:1 во многу возбудлив натпревар каде и двете беа блиску до победата.

Чешка имаше безброј шанси на денешниот натпревар, но голманот Мамардашвили прваеше чуда на голот.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Во последните мигови од првото полувреме на асистенција од ВАР собата, беше досуден пенал за Грузија, а сигурен реализатор на најстрогата казна беше токму Микаутадзе.

Во второто полувреме Чешка тргна уште посилно по изедначување до кое дојде преку Патрик Шик во 59-та мннута.

После тоа Мамардашвили одбрани се, а на крајот Грузија имаше шанса да дојде и до трите бода.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Лапорта: Сега конечно сме во ситуација да делуваме на трансфер пазарот

Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта рече дека во Ханси Флик ја гледа вистинската личн…