Дома Фудбал Лига на шампиони Грмеше „ИМАШ ВАРДАР ТИ ВЕРНИ КОМИТИ“: Хероите пречекани на аеродромот „Александар Велики“ (Фото)

Грмеше „ИМАШ ВАРДАР ТИ ВЕРНИ КОМИТИ“: Хероите пречекани на аеродромот „Александар Велики“ (Фото)

Фудбалските херои, четата на Чедомир Јаневски пристигна доцна вечерва во Скопје.

Црвено-црните беа пречекани со овации и навивачки песни, емотивно и се уште во неверување. Вардар испиша историја!


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Навивачите скандираа, а особено му се поклонија на како што велат и самите „Чеде Мајстореее“

Погледнете дел од атмосферата на скопскиот аеродром

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Медиумите по потписот го потсетија Ракитиќ на изјава до 2006 година

Хрватскиот ветеран Иван Ракитиќ и официјално беше претставен како нов фудбалер на Хајдук о…