Дома Фудбал Гранде Пандев за изедначување и историја!

Гранде Пандев за изедначување и историја!

По голот на Австрија Македонија брзо дојде до изедначување! И тоа преку Гранде Горан! Одиме момци со ваква игра можеме до позитивен резултат! Секако, треба да се напомене дека ова е историски момент и прв гол на Македонија на едно ЕП.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Официјално: Покетино го продолжи договорот со ПСЖ

Aргентинскиот стратег Маурисио Покетино во ПСЖ пристигна во јануари на местото на Томас Ту…