Дома Фудбал Готово е со Чави: Барселона има двајца кандидати за негов наследник

Готово е со Чави: Барселона има двајца кандидати за негов наследник

Иако претходно го убедуваше да остане, последните случувања ги промениле работата и Лапорта одлучил да му даде отказ на Чави.

Чави го налутил раководството со последната изјава за финансиската состојба во клубот по мечот со Алмерија.


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Денес се пренесува дека каталонскиот гигант има двајца кандидати за нов тренер. Како главен фаворит се истакнува Рафа Маркез кој работи со Б-тимот на Барселона.

Ситуацијата на Маркез е слична како и на онаа со Пеп Гвардиола и Луис Енрике кои исто така од вториот тим беа прекомандувани на чело на првиот и забележаа големи успеси.

На Маркез му се предвидува голема тренерска иднина, а шансите Барселона да се реши за таков потег се големи. Како втора опција се споменува екс-тренерот на Баерн Минхен, Ханси Флик.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Англија ја има најскапата репрезентација на Европското првенство

Фудбалската репрезентација на Англија, според цените на фудбалерите, има најголема вреднос…