Дома Фото Гостинскиот дрес ги воодушеви навивачите на Барселона

Гостинскиот дрес ги воодушеви навивачите на Барселона

Фудбалерите на Барселона ќе имаат нова опрема во новата сезона.

Барса во сезона 2020/21 ќе се обиде да ја врати титулата и тоа во дресови кои се редизајнирани.

Новиот домашен дрес беше претставен претходно и навивачите беа воодушевени од изгледот. „Денеска официјално ги претставуваме новите дресови за сезона 2020/21, чиј дизајн е инспириран од првата златна ера на нашиот клуб. Од денеска тој дрес е во продажба во нашите клубски продавници.“ – соопшти Барса пред две недели.

И вториот, гостинскиот дрес доби нов изглед. Навивачите останаа без текст, а некои сметаат дека овој дрес треба да биде и прв, односно домашен во новата сезона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фото

Проверете

Ливерпул лесно го доби дербито со Арсенал 🎥

Фудбалерите на Ливерпул остварија победа во 3.коло од Премиер лигата против Арсенал со 3:1…