Дома Видео Гол каков што ретко се гледа: Погоди за победа од 50 метри! 🎥

Гол каков што ретко се гледа: Погоди за победа од 50 метри! 🎥


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Eкипата на Аудакс Италијано беше подобра од Блумиг со 1:2 во групната фаза од Копа Судамерикана, второ по ранг натпреварување во Јужна Америка.

Причината поради кој овој натпревар се најде во центарот на вниманието е вториот гол на гостинската екипа.

Фудбалерот Матијас Сепувелда постигна спектакуларен гол од околу 50-тина метри. Освен што беше спектакуларен, тој гол се постигна при 1:1, па така се покажа и како одлучувачки.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Вакво нешто во Премиер лигата се нема случено цели 60 години

Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓ Манчестер Јун…