Дома Фудбал Англија Гол за Џани! Алиоски влезе од клупата и погоди против Фулам (ВИДЕО)

Гол за Џани! Алиоски влезе од клупата и погоди против Фулам (ВИДЕО)

Maкедонскиот фудбалер Езгјан Алиоски денес беше стрелец за Лидс во натпреварот против Фулам на домашен терен.

Алиоски не беше во првиот состав, а во игра влезе на почетокот на второто полувреме и после само 10-тина минути ја погоди мрежата на Фулам.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Ја видовте реакцијата на Симеоне кога Гризман влезе во игра? (ВИДЕО)

Антоан Гризман минатото лето се реши да го напушти Атлетико каде што играше одлично и да с…