Дома Луд Спорт Голман „Супермен: Одбрани 9 шута во една акција (видео)

Голман „Супермен: Одбрани 9 шута во една акција (видео)

Несекојдневна сцена беше забележана на еден меч во Бразил на турнир на млади екипи, кој го освои Фламенго.

Нивниот голман беше неверојатен во една акција, откако после пенал успеа да одбрани дури девет удари кон неговиот гол.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Познати детали од несреќата: Пилотот добил предупредување дека прениско лета

Пилотот на леталото со кое загина кошаркарската легенда Коби Брајант, неговата 13-годишна …