Дома Фудбал Англија Голем играч, уште поголем човек: Видете што направи Салах откако постигна четири гола!

Голем играч, уште поголем човек: Видете што направи Салах откако постигна четири гола!

0

Мохамед Салах е атипичен фудбалер, тивок, повлечен и избегнува било какво истакнување надвор од теренот.

Она што е интересно е што Салах е многу заинтересиран за добротворна работа, им помага на децанат во неговиот Египет, што покажува колку е голем човек.

Дека е голем човек покажа и вчера после натпреварот со Ватфорд, на кој блескаше и постигна четири гола.

Имено, наместо да слави и еифорично да се радува, тој му пријде на противничкиот голман Карнезис и му се извини.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Перез проговори за трансферот на Роналдо: Сакаше да замине поради лични причини!

Кристиано Роналдо ова лето го шокира фудбалскиот свет кога реши да го напушти Реал Мадрид …