Дома Фудбал Англија Големото промашување на Баркли против Барсли 🎥

Големото промашување на Баркли против Барсли 🎥

Фудбалерите на Челзи вчера го декласираа Барнсли со 6:0 во првото коло од Лига Купот.

„Сините“ без многу проблеми се пласПоираа во следната фаза и постигнаа дури шест гола. Во овој натпревар блескаше засилувањето Каи Хаверц кој постигна хет-трик.

Еден гол постигна и Рос Баркли во 49. минута за 3:0, но подоцна и се посрамоти.

Тој во 74. минута можеше да постигне и втор гол по додавањето од Жиру, меѓутоа од десетина метри не го погоди голот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Големи ветувања: Меси ќе остане, ќе го вратам Гвардиола, а дел од клубот ќе бидат Пујол, Иниеста, Чави…

Oткако Бартомеу си поднесе оставка за местото претседател на Барселона има неколку кандида…