Дома Останати Авто Мото Големи промени: Болидот во Формула 1 за две години ќе изгледа фантастично! (ВИДЕО)

Големи промени: Болидот во Формула 1 за две години ќе изгледа фантастично! (ВИДЕО)

0

Формула 1 во претходните години доживеа големи промени, пред се тоа се однесува на изгледот на болидите и моторот на истите.

Пред неколку години болидот во Формула 1 го изгуби својот препознтлив звук поради што следуваа и критики.

Меѓутоа во Ф1 одлучија звукот повторно да биде ист како порено, сега се фокусирани на дизајнот на болидите. Во однос на тоа како изгледаше болидот пред десетина години направени се многу промени, но она што е најважно за изгледот е што се разликува премногу.

Сепак изгледа тоа ќе се промени за две години. Имено, во Ф1 го тестираат новиот дизајн кој ќе го имаат болидите за две години. Денес се објавени снимки како болидот би требало да изгледа и првите коментари се прилично позитивни.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Авто Мото

Проверете

Поранешниот менаџер на Шумахер: Неговата сопруга се плаши дека ќе ја откријам вистината

Поранешниот менаџер на Михаел Шумахер, Вили Вебер ги изненади сите со тврдењето дека сопру…