Дома Топ вести Гвардиола го сака Верати

Гвардиола го сака Верати


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓Марко Верати размислува да го напушти францускиот шампион ПСЖ на крајот на сезоната, пренесуваат италијанските медиуми.

Верати е незадоволен од ситуацијата во клубот и смета дека сега е вистински момент за трансфер.

Таквата ситуација сака да ја искористи Манчестер Сити, бидејќи Гвардиола е голем симпатизер на играта на Верати.

Гвардиола смета дека Италијанецот ќе биде идеална замена за Гундоган и дека одлично ќе се вклопи во неговиот стил на игра.

„Граѓаните“ се спремни да му ја исполнат желбата и нема да жалат пари за да го доведат Верати на „Етихад“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Њукасл ја купува ѕвездата на Лајпциг

Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓ Раководствот…