Дома Топ вести Гвардиола во Германија најде замена за Сане

Гвардиола во Германија најде замена за Сане

Манчестер Сити е сериозно заинтересиран за крилниот фудбалер на Баер Леверкузе, Леон Бејли, пренесуваат медиумите на Островот.

Лерој Сане е на излезна врата и кариерата најверојатно ќе ја продолжи во Баерн Минхен, па Гвардиола веќе ја започна потрагата по негов наследник.

За младиот Бејли се заинтересирани многу европски гиганти, но „граѓаните“ се спремни да ја победат конкуренцијата.

Гвардиола е симпатизер на играта на репрезентативецот од Јамајка бидејќи е поливалентен и може да игра на неколку позиции во нападот.

Сити е спремен да понуди 40 милиони фунти за 22-годишниот Бејли, сума која би требало да ги задоволи апетитите на Леверкузен.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Преговорите започнаа: Третиот најбогат човек во светот го купува Милан

Италијанскиот гигант Милан наскоро би можел да добие нов сопственик и тоа еден од најбогат…