Дома Фудбал Италија Гатузо: Не може секогаш да се биде Бред Пит, некогаш треба тимот да биде грд како мене

Гатузо: Не може секогаш да се биде Бред Пит, некогаш треба тимот да биде грд како мене

Наполи запиша важна победа на гостувањето кај Удинезе и тоа со гол во последната минута (1:2).

Наполи не одигра добар натпревар и беше многу блиску и до пораз, но Бакајоко погоди во 90-та минута за победа.

„Наполи секогаш сака да игра убав фудбал, но понекогаш да бидеш „грд” е добра работа. Не може секогаш да си Бред Пит со руса коса и сини очи. Понекогаш мора да си грд како мене. Сега изгледам полошо од вообичаено поради болест, но добро се чувствувам“, изјави Гатузо во свој стил.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Тотенхем без проблеми до осминафиналето во Лига Европа 🎥

Фудбалерите на Тотенхем вечерва на свој терен го победија Волфсбергер (4:0) и во вториот н…