Дома Фудбал Останато Вчера Жиру, денес Деле Али 🎥

Вчера Жиру, денес Деле Али 🎥

Toтенхем во овие моменти го реваншот од 1/16 финалето од против Волфсбергер од Лигата на Европа.

Во првиот натпревар Тотенхем славеше со 4:1 и уште тогаш тимот на Мурињо го обезбеди пласманот во следната фаза. И во овој натпревар Тотенхем дојде во водство во 10. минута и тоа фантастични ножички на Деле Али.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Тихомир Костадинов асистент во важната победа на Ружомберок 🎥

Репрезентативецот на Македонија Тихомир Костадионов денес беше асистент во победата на Руж…