Дома Македонски спорт Мак фудбал Вујовиќ: Вардар е бренд и мора да одиме по трофеи!

Вујовиќ: Вардар е бренд и мора да одиме по трофеи!

Ракометниот шампион на Македонија денес ги стартуваше подготовките за новата сезона, а од клупата црвено-црните во новата сезона ќе ги предводи добро познато лице, Веселин Вујовиќ.

Вујовиќ денес ја имаше првата средба со новинарите пред стартот на сезоната

„Вчера имавме состанок со претседателот Михајловски кој ни ги oбјасни случувањата околу клубот, решен е проблемот со ЕХФ околу депозитот и можеме да се сконцентрираме на новата сезона. Го одработивме првиот тренинг и имаме позитивна атмосфера, тоа радува. Вардар е бред и мора да одиме по трофеи. Без разлика дали играчите ме сакаат или мразат треба да го остават срцето на терен“, изјави Вујовиќ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Сите во Шкупи се вакцинирани!

Tимот на Шкупи сака да нема проблеми како во текот на сезоната, така и во припремните па с…