Дома Македонски спорт Во стил на голем мајстор: Трајковски асистираше со пета и тоа за реми во 96-та минута! 🎥

Во стил на голем мајстор: Трајковски асистираше со пета и тоа за реми во 96-та минута! 🎥


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Aлександар Трајковски ја продолжи добрата форма во дресот на Ал Фехја и во последните пет натпревари има две асистенции и два гола.

Денес Ал Фехја одигра 1:1 против Ал Адалах и токму македонскиот репрезентативец беше еден од најзаслужните за голот во самата завршница на Ал Фехја. Трајковски мајсторски со пета го пронајде Нвакеме кој успеа да реализира и да донесе бод за својот тим.

Со ова реми Ал Фехја дојде до 24 бода и во овој момент е деветопласирана со седум бода над опасната зона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Антиќ со 40 гласа „за“ избран за старо-нов претседател на КФСМ

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Како и што …