Дома Фудбал Останато Во пензија заминува еден од најпознатите светски судии

Во пензија заминува еден од најпознатите светски судии


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Eден од најпознатите шпански и светски судии, Матеу Лахоз заминува во пензија по завршувањето на актуелната сезона.

Лахоз во последните години многу пати беше во центарот на вниманието и делеше правда на важни натпревари.

Последно многу внимание привлече во натпреварот помеѓу Холандија и Аргентина во четвртфиналето на Светското првенство. Исто така дербито помеѓу Барселона и Еспањол во последното коло од Примера покажа дури 34 жолти картони и два црвени картони.

Дел од шпанските медиуми пишуваат дека големиот број критики кои во последно време ги добива се една од главните причини Лахоз да се повлече на 45 години.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

„Монца во следните сезони ќе се бори за Скудето“

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Eкипата на Монца мин…