Дома Фудбал Англија Видете го „лудото“ славје на „Граѓаните“🎥

Видете го „лудото“ славје на „Граѓаните“🎥

Манчестер Сити ја освои титулата во Премиерлигата, која беше четврта по ред.

Гвардиола стана прв тренер во историјата на Премиерлигата кој освоил четири титули по ред, а воедно тоа беше негов шести трофеј во англиското првенство.


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


После тоа следуваше лудо славје како на теренот, така и во соблекувалната.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Англија ја има најскапата репрезентација на Европското првенство

Фудбалската репрезентација на Англија, според цените на фудбалерите, има најголема вреднос…