Дома Топ вести Видео: Ѕвездата на Барса брутално го навреди Хрватот – ти си глупак и гомно!

Видео: Ѕвездата на Барса брутално го навреди Хрватот – ти си глупак и гомно!


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓Викендов беше одиграно најголемото дерби во светскиот фудбал помеѓу Реал Мадрид и Барселона, а медиумите и неколку дена после „Ел Класико“ објавуваат интересни детали од натпреварот.

Медиумите во Шпанија објавија снимка на која јасно се гледа како играчот на Барселона, Жорди Алба брутално го навредува хрватскиот репрезентативец Матео Ковачиќ.

Судијата во еден момент досуди слободен удар за Барса, а Алба во тој момент вербално го нападна Хрватот.

„Ти си глупак! Ти си гомно! Научи да зборуваш шпански“.

Фановите на Реал Мадрид веднаш реагираа на социјалните мрежи и публикуваа видео на која јасно се гледа дека Ковачиќ одлично го говори шпанскиот јазик.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Инзаги го сака Милинковиќ-Савиќ во Интер

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ Се…