Дома Топ вести Видео: Што правеше Роналдо кога Барса даде гол?

Видео: Што правеше Роналдо кога Барса даде гол?

Реакцијата на Кристиано Ронладо беше многу чудна во моментите кога Луис Суарез постигна гол за Барса во „Ел Класико“ кое се играше овој викенд.

Како што се гледа на видеото, Роналдо не чуваше ниту еден играч на Барса во својот шеснаесетник кога Нејмар го изведуваше корнерот.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Португалецот делуваше изгубено и во моментот на изведување на корнерот излегуваше од петерецот. Воопшто не се ни заврти после постигнатиот гол на Луис Суарез.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

„Ова е најлошата сезона во кариерата на Ѓоковиќ“

На Новак Ѓоковиќ не му оди баш најдобро оваа сезона и загрижува фактот што не влезе во нит…