Дома Луд Спорт Видео: Нејмар „лудо“ ја прослави титулата на Фламенго

Видео: Нејмар „лудо“ ја прослави титулата на Фламенго

Бразилскиот гигант Фламенго синоќа на драматичен начин го победи Ривер Плата во финалето на Копа Либертадорес и стана шампион на Јужна Америка.

Габигол со два гола во последните четири минути му донесе победа на Фламенго и радост на милиони Бразилци.

Головите на Габигол лудо ги прослави и Нејмар, а видеото од неговото славје веднаш стана вирално на социјалните мрежи.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Видете како Нејмар го „насамари“ сопствениот син (видео)

Француското првенство веќе заврши, па ѕвездата на ПСЖ Нејмар одмара во Бразил со семејство…