Дома Останати Видео: Надал не можеше да ги задржи солзите кога го виде ова!

Видео: Надал не можеше да ги задржи солзите кога го виде ова!

Надал го освои УС Опен совладувајќи го во финалето одличниот Русин Данил Медведев со 3:2 во сетови (7:5, 6:3, 5:7, 4:6, 6:4).

Шпанецот така стигна до својот 19-ти Грем Слем во кариерата и сега има само еден помалку во „вечниот“ ривал Роџер Федерер.

Кога пред доделувањето на пехарот го виде на видеобимот видеото кое му беше посветено, го совладаа емоциите и едноставно не можеше да ги сокрие солзите.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Мурињо спрема грандиозен шопинг: Дефанзивец од 100 милиони и еден „шокантен“ трансфер

Мурињо одлично ја започна својата авантура на кормилото на Тотенхем, но сака додатно да го…