Дома Останати Кошарка Видео: Милвоки го спушти на земја шампионот!

Видео: Милвоки го спушти на земја шампионот!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Кливленд загуби во Милвоки, а изненадувачи победи забележаа Орландо против Сан Антонио, односно Бруклин против Клиперси.

Актуелниот шампион Кливленд во Милвоки го доживеа третиот пораз во сезоната. Грчкиот репрезентативец Адетокумбо со 34 поени, 12 скокови, две блокади и по пет асистенции и украдени топки го предводеше Милвоки во победата 118:101.

Гркот одлично го надополнија Мајк Бизли и Џабари Паркер кои постигнаа по 18 поени. Леброн Џејмс со 22 и Кајри Ирвинг со 20 поени беа единствените со двоцифрен ефект во редовите на Кливленд.

Резултати:
Шарлот – Детроит 89-112
Бруклин – ЛА клиперс 127-122
Милвоки – Кливленд 118-101
Њу Орлеанс – ЛА лејкерс 105-88
Сан Антонио – Орландо 83-95
Јута – Хјустон 120-101

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Леброн: Јас сум најдобриот кој ја играл оваа игра

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Леброн го сруши реко…