Дома Фудбал Италија Видео: Елмас пристигна на прегледи во Италија

Видео: Елмас пристигна на прегледи во Италија

Турскиот великан Фенербахче синоќа на својата официјална страна потврди дека се договориле со Наполи за трансфер на Елиф Елмас.

Македонскиот репрезентативец утрво пристигна во Рим, каде во клиниката „Вила Стјуарт“ треба да ги помине рутинските лекарски прегледи.

Македонскиот „дијамант“ беше поздравен од неколку фанови на Наполи, а попладне и официјално треба да стави потпис на 5-годишен договор.

Потоа ќе му се приклучи на тимот на Анчелоти, кој моментално се наоѓа на летни подготовки во Дамаро.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Халанд оптимист: Ќе го победиме Ливерпул 3:1, јас ќе ги дадам сите три гола!

Ливерпул вечерва му гостува на Салцбург во последното коло од Лигата на шампиони и тој нат…