Дома Фудбал Англија Вејн Руни пред нов ангажман: Се враќа во Англија?

Вејн Руни пред нов ангажман: Се враќа во Англија?

Легендата на англискиот фудбал, Вејн Руни само што се раздели со Ди-Си Јунајтед веќе е на чекор да најде нов тренерски ангажман.

По заминувањето од МЛС тимот Руни најверојатно ќе се врати во Англија. Според информациите на експертот за трансфери, Фабрицио Романо.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Бирмингем кој со 18 бодови е на шестата позиција во Чемпионишип е блиску да го промовира Руни во нов предводник со кого ќе се обиде да се избори за место во англиската елита.

Кариерата Руни ја започна во Дерби Каунти, а потоа премина во САД на кормилото на Ди-Си Јунајтед.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Официјално: Пјер-Емерик Обамејанг ќе игра во Саудиска Арабија

Екипата на Ал Кадсија на својата официјална веб-страница објави дека потпиша договор со на…