Дома Фудбал Репрезентации ВАР дилема на ОИ: Беше ли ова старт за црвен картон? 🎥

ВАР дилема на ОИ: Беше ли ова старт за црвен картон? 🎥

Eгипет и Шпанија денес одиграа без голови на олимпискиот турнир.

Голови немаше, а натпреварот беше обележан со стартот на Тахер Мохамед врз Дани Себаљос. Шпанецот беше нагазен, додека судијата после прегледувањето на ВАР снимката на Египќанецот му покажа само жолт картон.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Aгуеро по трансферот во Барселона си купи ново „Ферари“ 📸

Искусниот аргентински напаѓач Серхио Агуеро стана нов член на Барселона и веднаш реши да с…