Дома Фудбал ВАР во Ла Лига е веќе смешен: За ваков пенал не е потребен коментар (ВИДЕО)

ВАР во Ла Лига е веќе смешен: За ваков пенал не е потребен коментар (ВИДЕО)

Во Шпанија ВАР по рестарот на сезоната како да не постои, сведоци сме на низа очигледни грешки. Една таква видовме и денес.

Мајорка убедливо ја победи Селта, меѓутоа првиот гол домаќините го постигнаа од навистина смешен пенал. Вакви ситуации често гледавме кога немаше ВАР, а сега големо прашање е што гледаа судиите во ВАР собата.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Смешниот обид на Гатузо да смири една топка (ВИДЕО)

Џенаро Гатузо работи одлично во Наполи и добро му оди откако на столчето на клубот од Неап…