Дома Македонски спорт Мак ракомет Вардар го совлада Партизан за прва победа во СЕХА

Вардар го совлада Партизан за прва победа во СЕХА


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Ракометарите на Вардар дојдоа до првата победа во Сеха лигата, откако го совладаа Партизан, но потешко од очекувањата (31-26). 

Вардар беше фаворит, но скоро целиот натпревар беше неизвесен и Вардар потешко од очекуваното стигна до победа.

Вардар во клучните моменти покажа квалитет, а голманот Томовски со неколку интервенции ја чуваше предноста.

Најефикасен беше Филип Талески со девет гола, Дејан Манасков постигна еден гол помалку, а одличен меч имаше и Стојанче Стоилов со седум погодоци.

Фото: РК Вардар

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Како се создаде новиот македонски дрес – дизајнерот Мартин од „Некст Tајм“ ги открива деталите!

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Новите дрес…