Дома Фудбал Лига на шампиони Варан се огласи после „криминалниот“ настап против Сити 🎥

Варан се огласи после „криминалниот“ настап против Сити 🎥

Реал Мадрид уште во осминафиналето со поразот од Манчестер Сити се прости од Лигата на шампионите.

„Граѓаните“ во двата натпревари славеа со 2:1 против „кралевите“ и заслужено се пласираа во следната фаза. Реал во Манчестер допатува со надеж дека може да направи пресврт, но не успеаа во тоа. Најголем виновник за вчерашниот пораз на Реал беше Рафаел Варан.

Францускиот фудбалер направи две неверојатни грешки при двата гола на англискиот тим. После натпреварот Варан им се извини на соиграчите.

„Сакам да превземам одговорност за оваа вечер. Овој пораз е моја вина и жал ми е поради соиграчите кои се бореа максимално. Грешките на ова ниво скапо се плаќаат“, изјави Варан.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Полицијата има прислушкувани разговори: Суарез мора да положи!

Италијанските медиуми утрово објавија дека Луис Суарез со измама го поминал тестот по итал…