Дома Фудбал Репрезентации Ван Перси се врати во репрезентација, но само на половина час – Холанѓанецот го очекува нова пауза

Ван Перси се врати во репрезентација, но само на половина час – Холанѓанецот го очекува нова пауза

Кратко траеше враќањето на Робин Ван Перси во дресот на репрезентацијата.

Имено, Фудбалскиот сојуз на Холандија соопшти дека Ван Перси во натпреварот против Франција заработил повреда на коленото и нема да биде во комбинација за следниот натпревар на „лалињата“ кои е го играат против Бугарија во Амстердам.

Да потсетиме, за Ван Перси ова беше прв репрезентативен настап после пауза од две години и на теренот помина околу половина час.

Поразот од Франција ја остави селекцијата на Холандија на четвртото место во Групата А со 10 бодови.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Перез: Куртоа е најдобриот голман во светот, а Модриќ повторно може да ја освои „Златната топка“

Лука Модриќ доминираше во финалето на шпанскиот Суперкуп во кој неговиот Реал Мадрид го по…