Дома Топ вести Ванда го потврди останувањето на Икарди во Интер! (ФОТО)

Ванда го потврди останувањето на Икарди во Интер! (ФОТО)

0

Ванда Нара, сопругата и менаџерка на Мауро Икарди е причина за проблеми на напаѓачот со Интер.

Наводно Ванда и Икарди сакале да исфросираат трансфер во Јувентус ова лето, меѓутоа тоа изгледа нема да се случи. Веројатно најмногу поради тоа што во Јувентус не можат да ги решат проблемите со продажбата.

Вчера Ванда и Мауро присуствуваа на роденденската прослава на Лаутаро Мартинез, а сопругата на Икарди постави фотографија со останатите сопруги на играчите на Интер.

Таа под фотографијата остави опис кој веројатно значи останување на Икарди во Интер.

„Уште една заедначика година“, напиша Ванда.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Во автобусот на одбојкарите ечеше „Бисер Балкански“ (ВИДЕО)

За македонскиот спорт вчера беше историски ден затоа што одбојкарите ја запишаа првата поб…