Дома Фудбал Англија Вакво промашувањето Олд Трафорд не видел! (видео)

Вакво промашувањето Олд Трафорд не видел! (видео)

1

Манчестер Јунајтед го победи Брајтон (3:1) во рамките на 12-то коло од Премиер лигата на Олд Трафорд.

Тимот на Оле Гунер Солсјкер имаше иницијатива од самиот старт и веќе на полувреме имаше водство од 2:0, а во второто полувреме можеше да стигне и до поубедлива победа.

Меѓутоа, при резутат 3:1 Рашфорд успеа да го промаши невозможното.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Елмас пред Австрија доби лоши вести: Наполи ќе го казни!

Непосредно пред вечерашниот натпревар против Австрија Наполи соопшти дека Елиф Елмас ќе би…