Дома Видео Вакво нешто ретко се гледа: Голман одбрани пенал, па постигна гол 🎥

Вакво нешто ретко се гледа: Голман одбрани пенал, па постигна гол 🎥

Натпреварот од четвртата француска лига помеѓу Авранш и Гол се најде во центарот на вниманието поради голманот на домаќинот.

Голманот Ентони Буве во само неколу минути стана герој на својот тим. Авраш губеше со 0:1 кога гостите добија пенал и тоа за нив беше голема прилика да стават точка на натпреварот. Сепак, Буве ја одбрани „паненката“.


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


Но, тука не заврши, набрзо потоа се запиша и во листата на стрелци со гол за израмнување.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Славниот Клосе добива нова шанса како тренер?

Славниот германски напаѓач Мирослав Клосе кој важи и за еден од најдобрите голгетери во ис…