Дома Фудбал Останато Ваква почит ретко се гледа: „Торцида“ ги построи играчите на Хајдук (ВИДЕО)

Ваква почит ретко се гледа: „Торцида“ ги построи играчите на Хајдук (ВИДЕО)

Хрватски Хајдук вчера изгуби од Горица со 2:1 во рамките од 14-тото коло во првенството и со тоа се продолжи кризата на овој тим.

Навивачите на Хајдук не се задоволни од тоа како игра нивниот тим и вчера тоа јасно во лице им го кажаа на играчите кои покажаа почит кон своите поддржувачи. Меѓутоа за разлика од нив такво нешто не може да се каже за тренерот Дамир Бубиќ.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Најжестоките навивачи на Хајдук после натпреварот ги повикаа играчите пред трибината и го покажаа своето незадоволство. Освен тоа и му порачаа на тренерот Буриќ дека е кукавица.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Флоријан Вирц играч на сезоната во Бундеслигата

Ѕвездата на Баер Леверкузен, Флоријан Вирц, е прогласен за најдобар играч во Бундес-лигата…