Дома Луд Спорт Бурна ноќ во Австралија, „лудо“ славје по улиците🎥

Бурна ноќ во Австралија, „лудо“ славје по улиците🎥


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Австралиската репрезентација запиша голема победа над Данска и се избори за пласман во осминафиналето на Мундијалот во Катар.

Големиот успех на „кенгурите“ бурно беше прославен во Австралија, каде се славеше на улиците.

Ова беше бурна ноќ во Австралија, каде многу луѓе излегоа на улиците, иако по локално време беше 3:30 часот наутро.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Болна реакција на водителката кога дозна дека голманот на Малатијаспор е пронајден мртов🎥

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Турскиот голман на М…