Дома Фудбал Останато Бруно мајсторски асистираше, Игало постигна супер гол! (ВИДЕО)

Бруно мајсторски асистираше, Игало постигна супер гол! (ВИДЕО)

Манчестер Јунајтед денес пред празни трибини го игра натпреварот против ЛАСК во Лигата на Европа на гостински терен.

Во 28. минута Јунајтед стигна до водство и за тој гол најзаслужни беа зимските засилувања, Бруно Фернандеш и Одион Игало. Фернандеш мајсторски го пронајде Игало кој уште подобро се снајде и ја смести топката во мрежата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Ширер: Челзи не се плаши од Сити, изгледаат незапирливо

Во Премиер лигата на стартот од сезоната е прилично неизвесно. На врвот се наоѓаат Челзи, …