Дома Фудбал Брзо и едноставно: Акцијата на Барселона е вистинско уживање да се гледа (ВИДЕО)

Барселона вчерашниот натпревар го започна без Лионел Меси, Валверде се одлучи да го одмори Аргентинецот.

Меси во игра влезе во 61-та минута кога Барселона веќе имаше предност од 0:2, резултат и со кој заврши натпреварот. Алавес се држеше до 55-тата минута, а тогаш во пет минути прими два гола.

Дербија во Мадрид и Минхен: Последна шанса за Тен Хаг? ↓↓↓

Прво Карлос Алења погоди после една супер акција на Каталонците, а пет минути подоцна Суарез реализираше пенал.

При првиот гол и одличната акција на Каталонците учествуваа Сержи Роберто, Видал и стрелецот Алења. Големо внимание привлекува и мајсторското пропуштање на топката од страна на Уругваецот за својот помлад соиграч.