Дома Трансфер зона Брахим Дијаз ќе биде замена за Асенсио во Реал

Брахим Дијаз ќе биде замена за Асенсио во Реал

Марко Асенсио на лето сигурно ќе го напушти Реал Мадрид, бидејќи му завршува договорот со „кралевите“.


1/8 финале на СП: Мегваер пак е главна тема - 15 ден ↓↓↓Асенсио нема да го продолжи договорот и ќе замине како слободен агент, а медиумите пренесуваат дека „кралевите“ веќе одредиле кој ќе  биде негова замена.

Станува збор за Брахим Дијаз, кој е во сопственост на Реал Мадрид, но веќе трета сезона е на позајмица во Милан.

Милан може да го купи Дијаз за 22 милиони евра на крајот на сезоната, но Реал има опција да го врати за 5 милиони евра повеќе.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Реал Мадрид ја „краде“ големата желба на Манчестер Јунајтед

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Реал Мадрид е за…