Дома Видео Бразилец блесна со футсал мајсторија за паметење 🎥

Бразилец блесна со футсал мајсторија за паметење 🎥

Фалкао и Рикардињо се познати како најголеми футсал мајстори и многу пати воодушевувале со своите мајстории, а сега се појави и ново име.

Меѓутоа сега блесна ново име, Бразилецот Артур изведе фантастично ремек-дело кое е на нивото на споменатите двајца големи мајстори. За вакво нешто нема потреба да се трошат зборови, едноставно гледајте и уживајте.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Стеф Кари погоди тројка под фаул и без гледање 🎥

Стеф Кари по кој знае кој пати ги покажа своите шутерски способности. Во натпреварот проти…