Дома Македонски спорт Мак фудбал БРАВО: ФК Беласица перфектно ги уреди ходниците на „Благој Истатов“ (ФОТО)

БРАВО: ФК Беласица перфектно ги уреди ходниците на „Благој Истатов“ (ФОТО)

ФК Беласица со пофали со фантастично уредниот стадион „Благој Истатов“ на кој струмичкиот тим ги игра домашните натпревари.

Во Беласица активно се работи на инфрастуктурата и се подобрува од сезона во сезона. Стадионот „Благој Истатов“ доби нови трибини, одличен тревник, а најновите фотографии од внатрежноста навистина воодушевуваат.

Низ ходниците можат да се видат клупски стари фотографии и исипишани пораки, се изгледа навистина перфектно.

БРАВО!

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

ОФИЦИЈАЛНО: Работнички ја наполни касата, Тошевски е нов играч на Ростов!

Работнички уште една голема зделка – Давид Тошевски е нов играч на Ростов. 18 годишниот То…