Дома Топ вести Борусија ја победи конкуренцијата за еден од најбараните напаѓачи

Борусија ја победи конкуренцијата за еден од најбараните напаѓачи

Како што пренесуваат германските медиуми Серу Гираси е главната цел на Борусија во летниот преоден рок.

27-годишниот напаѓач игра одлична сезона со 25 гола и две асистенции на 36 настапи за Штутгарт е еден од најефикасните напаѓачи во Европа.


Мбапе со маска на победа против Холандија! ↓↓↓


Напаѓачот од Гвинеја има откупна клаузула од 18 милиони евра, сума која нема да биде проблем за „милионерите“.

Борусија Дортмунд сака да ја победи конкуренцијата и е во напредни преговори со агентот на Гираси.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Готово: Јувентус договори големо засилување

Јувентус постигнал договор со Астон Вила за трансфер на бразилскиот репрезентативец, Дагла…