Дома Македонски спорт Мак ракомет Борко пред Војводина: Не чека не толку атрактивен, но важен натпревар за нас

Борко пред Војводина: Не чека не толку атрактивен, но важен натпревар за нас

Тимот на Вардар утре го стартува вториот дел од сезоната со натпреварот против Војводина во СЕХА лигата.

Војводина не е некој атрактивен противник, но голманот Борко Ристовски очекува еден тежок дуел.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


„Не чека еден не толку атрактивен и привлечен за јавноста, но за нас е многу важен затоа што сакаме да го започнеме овој втор дел со победа без разлика со кого ќе играме. Со оглед на корона ситуацијата и отсуството репрезентативците кои играат на СП ќе бидеме некомплетни се до еден ден пред натпреварот. Од повеќе аспекти мораме да бидеме претпазливи, нашиот пристап мора да биде максимален 100%, како што кажавме сакаме да започнеме со победа. Ќе се обидеме во овој втор дел од сезоната кој за нас ќе биде пеколно тежок да освоиме што е можно повеќе бодови, ако во Лигата на шампионите, така и во СЕХА лигата“, изјави Борко.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Младите ракометарки ги добија противниците во групите за СП кое ќе се игра во Скопје

Младите ракометарки до 20 години на Македонија денеска ги дознаа своите противнички за Све…