Дома Останати Кошарка Бомба од Белград: Кошаркар на Паризан преминува во Звезда!?

Бомба од Белград: Кошаркар на Паризан преминува во Звезда!?

„Спортандо“ носи бомбастична вест која сигурно ќе предизвикаа реакции во Белград.

Американскиот кошаркар Кори Волден изненадувачки ги напушти редовите на Партизан, а сега се тврди дека се договорил со – Црвена Звезда!

Волден имаше договор уште две години, но сам си ја плати оштетата за да си замине иако условите кои му ги нудеше Партизан да остане беа сосема добри.

Споменатиот извор тврди дека Волден донел одлука да се пресели во најголемиот ривал на Партизан. Партизан во соопштението само потврдува дека Волден заминува.

„Партизан на позицијата која остана празна ќе побара ново решение. Клубот му се заблогдарува на Волден за настапите во текот сезоната 2019/2020 и му посакува среќа“, стои во соопштението.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Официјално: Луиџи Датоме е нов кошаркар на Олимпија

Продолжуваат промените во тимот на Фенербахче. После заминувањето на Жељко Обрадовиќ турск…