Дома Фудбал Останато „Бомба“: Конте на клупата на „арапски“ Њукасл

„Бомба“: Конте на клупата на „арапски“ Њукасл

Англиските медиуми пренесуваат вистинска „бомба“ и пренесуваат дека Антонио Конте може да седне на клупата на најбогатиот клуб  на светот.

Конте го напушти Интер откако го освои Скудетото, а летово се поврзуваше со неколку европски гиганти, меѓу кои и Реал Мадрид.

„Дејли Мејл“ објави дека наскоро Њукасл ќе добие нови газди, откако претходно Саудиска Арабија ги реши проблемите со „БиИн“, па сега шеикот Мухамед Бин Салман ќе го купи клубот од „Сент Џејмс Парк“ и ќе вложи голема сума на пари.

Шеиците сакаат еминентно тренерско име и нема да жалат пари за да го убедат Антонио Конте да седне на клупата на Њукасл.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

После две години Тоти присуствуваше на „Олимпико“

Легендата на Рома, Франческо Тоти после две години присуствуваше на натпревар на Рома. Тот…