Дома Фудбал Останато Болт откри зошто го претпочита Роналдо пред Меси

Болт откри зошто го претпочита Роналдо пред Меси

Легендата на атлетиката, Усеин Болт откри зошто го претпочита Кристиано Роналдо пред неговиот најголем конкурент Лионел Меси.

„Тешко е да се избере помеѓу нив двајцата. Јас го почитувам Меси, но сум голем фан на Кристиано. Му се восхитувам  на Роналдо уште откако играше во Манчестер Јунајтед, бидејќи навивам за тој клуб. Мислам дека има нешто повеќе од Меси, бидејќи се докажа во повеќе шампионати. Затоа го избирам Роналдо“.

„Исто така има многу добри млади фудбалери, на пример Килијан Мбапе. Мислам дека има таленти со неверојатна иднина кои ќе владеат со фудбалот наскоро“, истакна Болт.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Тихомир Костадинов асистент во важната победа на Ружомберок 🎥

Репрезентативецот на Македонија Тихомир Костадионов денес беше асистент во победата на Руж…